FontServis

Služby

Lokalizace fontů

Opravy fontů

Konverze fontů

Konzultace

> Ceník <

Podpora

Časté otázky

Reference

Odkazy

Expertní nabídka

Tvorba OpenType

Kerning

Postprodukce

Časté otázky

Zde najdete odpovědi na nejčastější otázky, které nám pokládáte.

Potřebuji font ..., můžete mi ho poslat nebo prodat?

Je nám líto, ale distribucí fontů se nezabýváme. Obraťte se přímo na oficiální české nebo zahraniční distributory, kteří vám mohou požadovaný font prodat. Seznam distributorů písem najdete např. na Typo.cz.

Font přestal v nové aplikaci psát česky, jak ho opravím?

Jedná se o font s chybně pojmenovanými znaky. Tento font vám můžeme opravit — podrobnosti se dočtete v sekci Opravy fontů.

Font píše česky, ale některé znaky chybí, co mám dělat?

Většina fontů obsahuje znaky s diakritikou potřebné pro sazbu západoevropských jazyků. V těchto fontech proto najdeme nejen písmena s čárkou, ale často i šž. Specificky české znaky, jako je ů ale ve fontu nejsou. Písmo je nutné lokalizovat — více v sekci Lokalizace fontů.

OpenType písma mi nefungují ve staré verzi programu QuarkXPress a některých aplikacích, co s tím?

Některé velmi staré aplikace nepodporují písma ve formátu OpenType a standard Unicode. Řešením je úprava písma pro tyto programy. Typ úpravy se liší od programu k programu, proto je vždy nutná individuálné konzultace.

Mohu si písma opravit nebo upravit sám?

Ano, ale upozorňujeme ale, že opravit nebo upravit font tak, aby fungoval bezchybně, je velmi náročný úkol vyžadující hluboké typografické a technologické znalosti. Proto vám amatérské úpravy fontů nemůžeme doporučit.